Blízká setkání

Mám tátu pořád nad sebou. A vycházím z toho, co jsem se od něj naučil, přiznává režisér David Ondříček

Blízká setkání

Mám tátu pořád nad sebou. A vycházím z toho, co jsem se od něj naučil, přiznává režisér David Ondříček
David Ondříček, režisér

Dvojka

„Ve své době byl film Král Šumavy naprostým fenoménem,“ připomíná v Blízkých setkáních režisér, který natočil novou verzi příběhu převaděče Josefa Hasila. „Myslím, že snímek Karla Kachyni je šestým nejnavštěvovanějším filmem všech dob u nás.“ Kde a jak skončil Josef Hasil? Má režisér vztah k Šumavě? Byl spokojený s výkony herců? Měl pocit, že točí s přáteli? Pokročila filmová technika? Čím je pro něj důležitá střižna? Poslechněte si v audiu.
Adéla Gondíková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Blízká setkání na Dvojce.

  • Na Krále Šumavy si jako malý údajně hrál. Dokonce ho chtěl natočit ještě před Zátopkem, což musí být ale hodně dávno, protože i film Zátopek připravoval hodně dlouho. Proč tomu tak bylo a jaké okolnosti provázely natáčení Zátopka a teď nejnověji Krále Šumavy? Na to se zeptám mého dnešního hosta, kterým je režisér a producent David Ondříček. Ahoj.

  • Ahoj, já tě tady vítám. Ty asi prožívá v tuto chvíli takový propagační kolečko, kdy dáváš různé rozhovory a tak. A většina tvůrců, když vlastně to dělá, tak už je myšlenkami úplně jinde. Jak to ty máš? Byl jsi ještě nedávno ve střižně, asi z toho plný. Anebo už si vzpomínáš na Krále Šumavy?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají