Zaostřeno

Stát chce z nezaměstnaných udělat živnostníky

Zaostřeno

Stát chce z nezaměstnaných udělat živnostníky
Stavba domu

Plus

Česko má nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii. Podniky postrádají pracovníky, takže by se mohlo zdát, že ten kdo práci hledá, taky ji najde. Má v této situaci smysl dotační program státu nazvaný Z nezaměstnaných živnostníci? Téma pro Víta Pohanku.
Vít Pohanka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnešní noc bude jasná nebo skoro jasná, na severovýchodě zpočátku až polojasná. Teploty klesnou na 14 až 10 stupňů. Zítra pak čekáme jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Teploty vysoko 26 až 30 stupňů. To byly zprávy. Začíná zaostřeno. Česko má nejnižší nezaměstnanost.

  • V celé EU. I když přijalo historicky nejpočetnější vlnu uprchlíků z Ukrajiny. I když sem jezdí za prací třeba Bulhaři a Rumuni, podniky si pořád stěžují na to, že nejsou lidi. Sociolog Tomáš Kostelecký vysvětluje, že to má také demografické důvody.

  • Všude byly v 50. letech dost vysoké populační ročníky a ty prostě odcházejí do důchodu, a tím ty mladší ročníky jsou méně. Počet.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají