Svět ve 20 minutách

Moskva může mít problém Prigožina nahradit. V Africe byl celebritou s „mýtickou přitažlivostí“, říká bývalý analytik CIA

Svět ve 20 minutách

Moskva může mít problém Prigožina nahradit. V Africe byl celebritou s „mýtickou přitažlivostí“, říká bývalý analytik CIA
Příslušníci ruské soukromé armády zvané Wagnerova skupina

Plus

Bývalý šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin navštívil jen několik dní před pádem svého letadla Středoafrickou republiku. Ta je jednou z několika afrických zemí, kde ruská žoldnéřská skupina aktivně operuje. Co přináší působení Wagnerovy skupiny těmto státům a jejich obyvatelům a jaká je její budoucnost na černém kontinentě bez Prigožina, analyzoval pro britskou BBC Alex Vines z think tanku Chatham house. Pohled přímo ze Západní Afriky pak nabízí americký deník New York Times.
Ondřej Čížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaká je budoucnost Vagnerovců v Africe? Na Ukrajině se debatuje o.

  • Uspořádání voleb. Proč na seznamu budoucích členů skupiny Brix chybí Indonésie, Ekvádorci?

  • Stávají rozdělení ohledně uzavření ropného pole v Amazonii. Jaké bude mít silného dopady na globální inflaci a potravinovou bezpečnost? Taková jsou témata následujícího pořadu. Dnešní výběr z komentářů, analýz a reportáží zahraničních médií pro vás připravil Ondřej Čížek.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají