Osobnost Plus

Prigožin hrál o svůj život. Zatím (asi) úspěšně, míní komentátor Mitrofanov

Osobnost Plus

Prigožin hrál o svůj život. Zatím (asi) úspěšně, míní komentátor Mitrofanov
Alexandr Mitrofanov, novinář, znalec Ruska a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Co vlastně znamenala zhruba dvoudenní vojenská vzpoura Wagnerovy armády v čele s Jevgenijem Prigožinem, je podle komentátora Alexandra Mitrofanova otázka. „Ale ani v Rusku nikdo neví, co se děje – možná kromě pár lidí kolem Vladimira Putina a samotného Prigožina a jeho spolupracovníků. Jiná věc je, co to může následně vyvolat,“ říká v pořadu Osobnost Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Prigožin oba. Sobotní chvilková vzpoura ukázala podle Spojených států trhliny v Putinově moci. Michael Kasyanov, bývalý ruský premiér a Putinův kritik, nazval víkendové události začátkem konce ruského prezidenta. Znalci se shodují na tom, že Putinova v pečlivě vytvořená image za víkend oslabil a nevylučují, že v odezvě na toto oslabení se šéf Kremlu doma stane autoritář. Častější a brutálnější. Znalec Ruska a novinář Alexandr Mitrofanov, můj dnešní host. Vítejte tady. Dobrý den.

  • Dobrý. Já mám dobrý den posluchačům i divákům. Jak ano. Hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí všem.

  • Samozřejmě víme, že nevíme nic. A šel.

Více z pořadu