Speciál

Extrémní horka, sucha, záplavy. Jak se téma klimatu a Green Dealu zrcadlí v eurovolbách? (3/4)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Speciál

Extrémní horka, sucha, záplavy. Jak se téma klimatu a Green Dealu zrcadlí v eurovolbách? (3/4)
Horko v tramvaji, ilustrační foto

Plus

Slova Green Deal vzbuzují velké vášně. Někteří politici mluví před eurovolbami o zeleném ideologickém šílenství, tragédii. Další ale akcentují potřebnost Green Dealu coby nutného řešení klimatické krize. Kde hledat kompromis v závazcích Zelené dohody? Jaké scénáře oteplování planety by nastaly, pokud bychom dekarbonizaci zbrzdili či od ní úplně ustoupili? A naopak – jaké změny Green Dealu jsou nutné, aby evropský průmysl i zemědělství zůstaly konkurenceschopné?
Karolína Koubová

Hosty Karolíny Koubové jsou:
Jan Kaliba, klimatický reportér Českého rozhlasu
Miroslav Trnka, klimatolog z Ústavu výzkumu globální změny CzechGlobe
Jana Karasová, reportérka Českého rozhlasu
Michal Vojtíšek z centra udržitelné mobility ČVUT 
Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slova Green Deal vzbuzují velké vášně a kandidáty do Evropského parlamentu nevyjímaje. Někteří politici mluví před eurovolbami o zeleném ideologickém šílenství, tragédii. Další ale akcentují potřebnost Green Dealu. Co by nutné ho řešení klimatické krize? Kde hledat kompromis v závazcích zelené dohody? Jaké scénáře oteplování planety by nastaly, pokud bychom dekarbonizaci zbrzdily či od ní úplně ustoupili. A naopak. Jaké změny Green Dealu jsou nutné, aby evropský průmysl i zemědělství zůstaly konkurenceschopné? Začíná speciál Radiožurnálu a ČRo Plus. Dobrý poslech přeje Karolína.

  • Koubová eurovolby.

  • 2024 společné vysílání Radiožurnálu a ČRo Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají