Speciál

Analytik Lebduška: Pokud bude ve vládě Tusk, bude polská zahraniční politika míň hysterická

Speciál

Analytik Lebduška: Pokud bude ve vládě Tusk, bude polská zahraniční politika míň hysterická
Jarosław Kaczyński a Donald Tusk

Plus

Volební komise zatím sečetly přes 18 procent odevzdaných hlasů, zatím vede vládnoucí Právo a spravedlnost (PiS), druhá je Občanská koalice Donalda Tuska, jeho tábor příznivců už ale slaví. Kvůli velmi vysoké účasti by výsledky mohly být už v pondělí večer, spíš ale až v úterý ráno. Na hodnocení je tak stále brzy, což zdůrazňuje i analytik Asociace pro mezinárodní otázky Michal Lebduška.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kdo bude vládnout Polsku v dalších čtyřech letech? Čekají naše severní sousedy zásadní změny? Jak se promítnou výsledky polských voleb do vztahů s Českem, s Ukrajinou nebo z EU? A jak probíhalo související referendum, mimo jiné o unijní migrační dohodě? Nejen o tom budeme mluvit v následující půlhodině ve speciálním vysílání Radiožurnálu. A ČRo Plus speciál Radiožurnálu a ČRo Plus.

  • Ze všeho nejdříve si ale připomeňme průběžné volební výsledky, které postupně z Polska přicházejí. Přímo do Varšavy teď zdravím naši zpravodajku Kateřinu Havlíkovou. Dobré ráno.

  • Dobré ráno. Kolik % hlasů je sečteno a jak to vypadá? Jak volby pravděpodobně dopadly?

Ostatní také poslouchají