Setkání u mikrofonu

Posláním zoologických zahrad je chránit přírodu. Ta liberecká se už 10 let podílí na ochraně a výzkumu vzácných mořských želv

Setkání u mikrofonu

Posláním zoologických zahrad je chránit přírodu. Ta liberecká se už 10 let podílí na ochraně a výzkumu vzácných mořských želv
Zoo Liberec dlouhodobě působí v Indonésii na ochraně vzácných druhů mořských želv

Liberec

Zoo Liberec se aktivně podílí na ochraně mnoha ohrožených druhů zvířat, nejen jejich chovem, ale i terénní prací v místech jejich přirozeného výskytu. Jednou z takových lokalit je indonéský ostrov Bangkaru, kde liberecká zahrada spolupracuje na ochraně a výzkumu mořských želv.
David Nejedlo

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den, milí posluchači ČRo Liberec. Vítám vás u setkání u mikrofonu s ředitelem zoologické zahrady David Nejedlo m. A mým dnešním hostem je Adéla Hemelíková, vedoucí oddělení terénní ochrany přírody a vědy v zoologické zahradě v Liberci. Adéla ahoj. Davide. Dobrý den všem.

  • Adélo, jak ty ses vlastně dostala k ochraně přírody? Měl to už kořeny třeba v tvém dětství?

  • Částečně kořeny v dětství to mělo. Já jsem vždycky chtěl pracovat se zvířaty. Pamatuji si, že někdy v první třídě jsem chtěla být veterinářkou, ale myslím, že v konci jsem dopadla ještě mnohem líp, protože mám to obrovský štěstí pracovat s divokými zvířaty a v místech, kde se, kde se vyskytují. A konkrétně k ochraně přírody jsem se dostala v rámci studia na přírodovědecké fakultě v Olomouci a tam jsem vyjela vlastně někdy na začátku magisterského studia. Díky za Liberec do Indonésie.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají