Hovory

Lidoopům trvá rok, než člověka přijmou, přibližuje vrchní chovatel primátů v Zoo Praha Vojáček

Hovory

Lidoopům trvá rok, než člověka přijmou, přibližuje vrchní chovatel primátů v Zoo Praha Vojáček
Martin Vojáček

Plus

Martin Vojáček pracuje v Zoo Praha už více než 12 let. Vystudoval chovatelství exotických zvířat na střední škole a jeho snem bylo pracovat s lidoopy nebo slony, protože jsou to podle něj velmi inteligentní zvířata. Dnes je hlavním chovatelem primátů a se svým týmem se snaží imitovat jim jejich život v přírodě. Chodí tedy mezi zvířata?
Tatiana Čabáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hovorech se dnes budeme rozprodávat. O život šel do obou, které žiji v zajatí. O svých zkušeností z práce s nimi se s námi podělí můj host Martin Vojáček, vrchní chovatel primátů v pražské zoologické zahradě. Od mikrofonu zdraví Tatiana Čabáková.

  • Martine, vítejte v hovorech. Dobrý den. V pražské zoologické zahradě pracujete s primát mít 13. rok a prostě se dostali k práci s ním.

  • Mým snem bylo vždycky pracovat se zvířaty, takže když potom jsem vystudoval chovatele cizokrajných zvířat, tak to byla jedna z cest, kterou se vydat. Mými vysněnými zvířaty byli sloni anebo právě lidoopi díky jejich inteligenci. A měl jsem štěstí a začal jsem pracovat právě u primátů v pražské zoo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají