Seriál Radiožurnálu

Zarazilo nás, jak moc je festival neekologický. Třídit odpad je to nejmenší, zdůrazňuje autorka otevřeného dopisu (7/7)

Seriál Radiožurnálu

Zarazilo nás, jak moc je festival neekologický. Třídit odpad je to nejmenší, zdůrazňuje autorka otevřeného dopisu (7/7)
Plastové kelímky

Radiožurnál

Karlovarský filmový festival nedělá nic pro snížení environmentálního dopadu svého provozu. To píše v otevřeném dopise desítka filmových publicistů s tím, že jiné světové festivaly se zbavují plastu a přecházejí na papír, nebo že třeba festival v Berlíně úplně zrušil jednorázové kelímky. Vedení festivalu považuje výzvu za inspiraci a bude prý hledat řešení.
Ľubomír Smatana

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Karlovarský festival prý nedělá nic pro snížení environmentálního dopadu svého provozu, což se píše v otevřeném dopise od desítky filmových publicistů s tím, že jiné světové festivaly se zbavují plastu a přecházejí na papír. Nebo že třeba festival v Berlíně úplně zrušil jednorázové kelímky. Vedení festivalu považuje výzvu za inspiraci a bude prý hledat řešení.

  • Před terminálem ve stánku popíjí ostrý náboj z plastového kalíšku Lucie s Ondřejem, ale Lucie má v batůžku svůj vlastní hrneček na kafe.

  • Abych zbytečně prostě nepotřeboval další kelímky, protože kafe nepiji. Hodně panáky si hodláme schovat na cestování. A pivo pijete? Z čeho tady, Ondřeji Soukupe? O.

Ostatní také poslouchají