Radiožurnál
Otakar Brousek mladší hostem pořadu Jednohubky Tomáše Magnuska | Foto: Tomáš Dražek
V rozhlasových hrách a pohádkách hráli v průběhu času tři muži z hereckého rodu Brousků. Otakar Brousek starší to měl jako kmenový člen Divadla na Vinohradech studií Českého rozhlasu jen pár minut chůze. Nebyl to ale jediný důvod – měl zkrátka dobrý hlas. „V rozhlase máte jediný výrazový prostředek. Žádný jiný neexistuje než hlas,“ popisuje Otakar Brousek mladší. „Musíte s ním pracovat, jako kdyby proti vám seděl posluchač a poslouchal,“ dodává.
Michaela Vetešková
Všechny epizody
Radiožurnál
Seriál Radiožurnálu
Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu. Zajímavá témata, reportáže z vašeho kraje, kulturních akcí i historie. Jednotlivé díly seriálů vysíláme během ranního, dopoledního, odpoledního, večerního i nočního a víkendového proudového vysílání. Všechny záznamy epizod najdete na webu.
Více z pořadu
Nejposlouchanější
-
Raymond Chandler: Vysoké okno. Ikonickou detektivku s Philem Marlowem čte Petr Lněnička
Četba na pokračování
-
George Farquhar: Galantní lest. Hvězdně obsazená komedie o dvou zchudlých londýnských kavalírech
Hra pro pamětníky
-
Kateřina Surmanová: O čem skály mlčí. Mystickou detektivku z Českého Švýcarska čte Aleš Procházka
Četba na pokračování
-
Jaroslav Boček: Případ doktora Karpety. Detektivka o záhadně zmizelém muži a tajuplných otázkách jeho (ne)smrtelnosti
Sobotní drama
-
Mstitel z akčního filmu. Komu vadil bezproblémový starý muž? První případ ze série vražd bezdomovců východočeské kriminálky
Kriminálka
-
Édouard Louis: Dějiny násilí. Poslechněte si světově oceňovaný román mladé literární superstar
Audioknihy Radia Wave
-
Eric-Emmanuel Schmitt: Tektonika citů. Hana Maciuchová, Eva Elsnerová a Ivan Řezáč v hlavních rolích romantické komedie mravů
Hra na neděli
-
Smrt tajemného inženýra. Brněnská policie odhalila vraha, kterého soud nejdřív pustil na svobodu
Kriminálka