Na Pražském hradě si lidé od čtvrtka budou moct prohlédnout české korunovační klenoty | Foto: Ľubomír Smatana, Český rozhlas

Na Pražském hradě se otevírá celé veřejnosti expozice korunovačních klenotů. Výstava s titulem Poklad v temnotě mapuje jejich dějiny v období 2. světové války. Když prezident Edvard Beneš na podzim roku 1938 řešil otázku, jak korunovační klenoty chránit před hrozícím útokem nacistického Německa, výsledkem byla operace, pro kterou se později vžila zkratka KFC, tedy Klenoty fascinující ceny. Svatováclavská koruna se při ní dostala až na Slovensko.
Ladislav Novák

Všechny epizody

Radiožurnál

Více ze stanice
Seriál Radiožurnálu

Seriál Radiožurnálu

Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu. Zajímavá témata, reportáže z vašeho kraje, kulturních akcí i historie. Jednotlivé díly seriálů vysíláme během ranního, dopoledního, odpoledního, večerního i nočního a víkendového proudového vysílání. Všechny záznamy epizod najdete na webu.

Více z pořadu

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu