Pořad S mikrofonem za hokejem byl součástí vysílání už v roce 1947 při MS v hokeji | Foto: Ladislav Kandelar, Profimedia

Šampionát v roce 1947 vešel do dějin. Nejen díky zlaté radosti Československa, ale i velkou popularitou rozhlasových přenosů. „Rozhlas pomohl k rozvoji nejen vysílání, ale i samotného hokeje ve společnosti,“ vypráví historik František Kolář. Zábrodský zaznamenal na šampionátu 29 gólů a vytvořil rekord, který dosud nikdo nepřekonal. Jak dopadl zápas Belgie, když místo brankářů nastoupil fanoušek? Poslechněte si o specifickém turnaji.
František Typovský

Všechny epizody

Radiožurnál

Více ze stanice
Seriál Radiožurnálu

Seriál Radiožurnálu

Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu. Zajímavá témata, reportáže z vašeho kraje, kulturních akcí i historie. Jednotlivé díly seriálů vysíláme během ranního, dopoledního, odpoledního, večerního i nočního a víkendového proudového vysílání. Všechny záznamy epizod najdete na webu.

Více z pořadu

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu