Vítězný soutěžní návrh českého pavilonu na EXPO 2025 v japonské Ósace, autoři: Tomáš Beránek, Michal Gabaš (Apropos Architects); Nikoleta Slováková; Tereza Šváchová; vizualizace: Pavel Vinter (ZAN studio) | Tereza Šváchová

Jednou z nejvýznamnějších akcí příštího roku bude světová výstava EXPO 2025 v japonské Ósace. Český pavilon bude stát na místě, ke kterému se dostane snad každý z očekávaných 30 milionů návštěvníků. „Jsme velice rádi, že nám japonští organizátoři dali tak strategicky významný a zajímavý pozemek na promenádě u vody. Je to i díky tomu, že Československo mělo velice úspěšnou účast na EXPO 1970,“ připomíná generální komisař české účasti na EXPO 2025 Ondřej Soška.
Eva Kézrová

Všechny epizody

Radiožurnál

Více ze stanice
Seriál Radiožurnálu

Seriál Radiožurnálu

Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu. Zajímavá témata, reportáže z vašeho kraje, kulturních akcí i historie. Jednotlivé díly seriálů vysíláme během ranního, dopoledního, odpoledního, večerního i nočního a víkendového proudového vysílání. Všechny záznamy epizod najdete na webu.

Více z pořadu

Více z pořadu

Nejposlouchanější

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu