Seriál Radiožurnálu Sport

MS 1970 Mexiko: Památný semifinálový zápas mezi Itálií a Německem rozhodl střelec Gianni Rivera (2/7)

Franz Beckenbauer (vpravo) odehrál semifinálové utkání na mistrovství světa 1970 se zlomenou klíční kostí

Radiožurnál Sport

Z fotbalových šampionátů si většina fanoušků pamatuje především finálová klání. V roce 1970 ale bavil především semifinálový duel mezi Itálií a Německem. Respektive prodloužení utkání, v kterém padlo pět gólů. Rozhodující postupovou branku do finále vstřelil v divokém zápase ve 111. minutě Gianni Rivera, který stanovil konečné skóre 4:3. Italové v následném boji o titul nestačili Brazílii, když jí podlehli 1:4. Němci po výhře 1:0 nad Uruguayí slavili zisk bronzových medailí.