Reportáže zahraničních zpravodajů

Španělé nezanevřeli na koridu ani navzdory pandemické pauze

Reportáže zahraničních zpravodajů

Španělé nezanevřeli na koridu ani navzdory pandemické pauze
Korida je tak znovu vyhledávanou podívanou, jak pro domácí Španěly, tak i turisty

Plus

Egyptskou Káhiru a české Krkonoše spojuje postava fotografa a dobrodruha Rudolpha Lehnerta. Sbor ukrajinských Američanů hudbou pomáhá své původní vlasti. Nižnij Novgorod za sovětských dob býval uzavřeným městem. Nakolik odpovídala pravdě postava Sandokana ze slavného seriálu? Moderuje Lubica Bergmanová.
Lubica Bergmanová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • I fotky mladých Arabech pořizoval před 100 lety na severu Afriky rodák z Krkonoš Rudolf Lenhard. Jeho ateliér najdete v Káhiře. Španělé nezanevřeli na koridu ani navzdory pandemické pauze. Hudba nejen léčí, ale i pomáhá a osvobozuje. Tímto heslem se řídí souboj Američanů ukrajinského původu. Vydáme se za nimi na předměstí Clevelandu. Navštívíme i Nižnij Novgorod, který za sovětských dob býval uzavřeným městem. A dnešní putování s našimi zahraničními reportéry a zpravodaji zakončíme na Borneo. Připomeneme totiž legendárního sem do Cannes a příjemný poslech vám přeje, pokud se Bergmanová.

  • Reportáže zahraničních zpravodajů.

  • Egyptskou Káhiru a české Krkonoše spojuje postava fotografa a dobrodruha Rudolfa Lenerta. Český Němec se narodil ve Velké Úpě před necelými 150 lety. Na sever Afriky jeho zavál a zvědavost i práce. Lenertovi snímky jsou nejen výpovědí o své době, ale esteticky také velmi zdařilým dílem. V Káhiře po něm zůstal fotoateliér s téměř kompletním archivem negativů. Poněkud závažnější díla totiž museli Lenertovi dědicové z Egypta odvézt. Náš káhirský zpravodaj Štěpán Macháček.

Více z pořadu