Reportáže zahraničních zpravodajů

Jak spojit recyklaci odpadů, výtvarné umění a stavbu dostupného bydlení

Reportáže zahraničních zpravodajů

Jak spojit recyklaci odpadů, výtvarné umění a stavbu dostupného bydlení
Recyklace baterií

Plus

Další reportáže: Jak v Luxoru vznikla nová turistická alej lemovaná sfingami? Matrjošky inspirovaly Japonce. V Evropě jsou kamenné věže, které uctívají sjednotitele Německa Ottu von Bismarcka.
Jitka Malá

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruské matrjošky, ikonické hračky ze dřeva, skrývající své menší a ještě menší kopie, našli inspiraci v zemi, kde byste to možná nečekali. V Japonsku. Po celé střední Evropě stojí desítky podobných kamenných věží, které uctívají sjednotitele Německa od U:fon bys Marka. V Luxoru mají nový tahák pro turisty alejí lemovanou sfingami. A ještě jedno zajímavé místo nás čeká. Americký Dream Team Reuters. Jde o novotvar složený ze slov drží tedy sen a Detroit a představuje elegantní způsob, jak spojit a recyklaci odpadů, výtvarné umění a stavbu dostupného bydlení.

  • Reportáže zahraničních zpravodajů.

  • Ruské matrjošky jsou tak zavedený suvenýr, že si člověk pomalu ani neuvědomí, že je to vlastně hračka. Mimochodem, tato tradiční malovaná panenka ze dřeva má kořeny původně v Japonsku. Právě tam se prý před více než 130 lety inspirovali. Do těch figurkách vejčitého tvaru, které se skládaly jedna do druhé. V jedné z nejstarších a největších výroben m Hošek v Simonově v ruském Povolží natáčela naše zpravodajka Ivana Milenkovičová.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají