Ranní Plus

Rusko vidí, že pomoc Kyjevu neochabuje, hodnotí na začátku summitu NATO budoucí český velvyslanec

Ranní Plus

Rusko vidí, že pomoc Kyjevu neochabuje, hodnotí na začátku summitu NATO budoucí český velvyslanec
NATO (ilustrační foto)

Plus

Ve Washingtonu odstartoval dlouho očekávaný summit Severoatlantické aliance. I když NATO slaví 75. výročí a zároveň jde o poslední summit pod taktovkou generálního tajemníka Jense Stoltenberga, na místo slavnostní atmosféry můžou převládat například obavy o Ukrajinu. „Pokud je podpora Ukrajiny brána dohromady, pokud tvoří celek, tak zajišťuje efektivní dlouhodobou podporu. A vysílá jasnou zprávu Rusku,“ popisuje David Konecký, budoucí český velvyslanec při NATO.
Pavlína Nečásková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte.

  • Ve Washingtonu odstartoval dlouho očekávaný summit Severoatlantické aliance, i když na to slaví 70. výročí a zároveň jde o poslední summit pod taktovkou generálního tajemníka Jense Stoltenberga. Na místo slavnostní atmosféry na ně můžou převládat obavy obavy o Ukrajinu a z nového amerického vedení po listopadových prezidentských volbách. Jak se na potenciální příchod Donalda Trumpa připravuje obranná aliance a jaké nové kroky podnikne v rámci odstrašení Ruska, o tom budeme mluvit v následujících minutách. Naším hostem je David Korecký, momentálně ještě vrchní ředitel sekce bezpečnostní a multilaterální ministerstva zahraničí, ale především budoucí český velvyslanec při NATO. K dobrý den.

  • Dobrý den do Prahy se Washingtonu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu