Ranní Plus

Novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky získal komentátor Českého rozhlasu Plus Jan Fingerland

Ranní Plus

Novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky získal komentátor Českého rozhlasu Plus Jan Fingerland
Jan Fingerland

Plus

Jan Fingerland, komentátor Českého Rozhlasu Plus, získal prestižní novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky, která se v Česku uděluje od roku 1995. Fingerland po mnoho let připravuje komentáře pro pořad Názory a argumenty, kde se věnuje tématům spojeným převážně s Blízkým východem, ale i Asií nebo Afrikou.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kreslím.

  • V každém případě mu jde o analýzu bez ukvapených závěrů. Quito vyzdvihl i porotci na práci komentátora Jana Fingerlanda.

  • Jsem rád, že jsem tu cenu mohl dostat až sem. Podstatě ji mohl dostat i díky tomu, že můžu pracovat. Co v ČRo Plus, specificky v pořadu Názory a argumenty už vlastně takový jakoby ekosystém, takové prostředí, ve kterém člověk může pěstovat určitý typ žurnalistiky, to znamená žurnalistiky, která spíše udržuje nějaký tón, spíše ne, že by se snažila za každou cenu třeba získat pozornost, tak to vlastně vidím jako něco, co mně umožňuje pracovat tak, jak jsem zatím pracoval. A vlastně je to prostředí, které mě drží. Jsou to i moji kolegové, kteří vlastně pracují podobně a jistě i oni by si třeba zasloužili nějakou podobnou cenu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají