Ranní Plus

Dohoda o obranné spolupráci s USA ohledně pobytu vojáků u nás nic nezmění, podotýká Jireš z ministerstva obrany

Ranní Plus

Dohoda o obranné spolupráci s USA ohledně pobytu vojáků u nás nic nezmění, podotýká Jireš z ministerstva obrany
Na krátkou návštěvu přijel do Prahy ministr obrany USA Lloyd Austin, na snímku ho vítá ministryně Jana Černochová (ODS)

Plus

V úterý bude Sněmovna jednat o dohodě o obranné spolupráci mezi Českou republikou a USA. Dokument podepsali ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a její americký protějšek Lloyd James Austin v květnu, ještě ho musí potvrdit Parlament a prezident.
Pavlína Nečásková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hlavní tématem dnešního jednání sněmovny zřejmě bude dohoda o obranné spolupráci mezi ČR a Spojenými státy. Tu zemskou vládou schválený dokument podepsali ministryně obrany Jana Černochová z ODS a její americký protějšek Lloyd Austin v květnu přímo v Pentagonu a k tomu, aby platil, ho musí ještě potvrdit obě komory parlamentu a prezident Petr Pavel. Sněmovna bude o smlouvě jednat ve dvou čteních a na to první by mělo dojít právě dnes odpoledne. Podrobnosti k tomu už má Vít Andrle z domácí redakce. Dobrý den. Dobré ráno. Jak by to dnešní jednání mohlo ve sněmovně vypadat?

  • Koaliční poslanci počítají s tím, že se může protáhnout, protože se smlouvou nesouhlasí úplně všichni, říká předseda klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

  • Který bychom se chtěli věnovat pouze jedinému bodu, a to je smlouva mezi ČR a Spojenými státy americkými rysy počítá. Máme tam poměrně rozsáhlou košatou diskusi. Jsme připraveni tomu ten čas věnovat případně i po 19. hodině.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají