Interview Plus

Americký velvyslanec: Dohoda o obranné spolupráci je symbolem jednotné obrany. V ČR se neusadí naši vojáci ani zde nevybudujeme základnu

Interview Plus

Americký velvyslanec: Dohoda o obranné spolupráci je symbolem jednotné obrany. V ČR se neusadí naši vojáci ani zde nevybudujeme základnu
Americký velvyslanec Bijan Sabet

Plus

Nová česko-americká smlouva o obranné spolupráci vyvolala nesouhlas některých politiků z krajní pravice a levice, kteří dohodu považují za povolení pobytu amerických vojáků nebo za smlouvu o vybudování vojenské základny. Podle ministryně obrany Jany Černochové, která smlouvu podepsala v Pentagonu se svým protějškem Lloydem Austinem, jde o podobně významný krok jako vstup do NATO.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rusko-americká smlouva o obranné spolupráci, kterou v Pentagonu se svým protějškem Lloydem Austinem podepsala ministryně obrany Jana Černochová. Je podle ní podobně významná jako vstup do NATO. Přestože vláda ujišťuje, že v žádném případě nejde o smlouvu o pobytu amerických vojáků nebo o vybudování základny, někteří politici z krajní pravice a levice tomu nevěří a vyzývají k protestům. Bude těžké pro užší vojenskou spolupráci mezi Spojenými státy a Českem najít podporu veřejnosti? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes americký velvyslanec v ČR by šance být, pane velvyslanče, politici popisují smlouvu o obranné spolupráci jako velmi důležitý krok. Jak důležitý podle vašeho názoru?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají