Ranní Plus

„Aktivní, nikoliv aktivistický.“ Jak hodnotí vládní a opoziční politici první rok prezidenta Petra Pavla ve funkci?

Ranní Plus

„Aktivní, nikoliv aktivistický.“ Jak hodnotí vládní a opoziční politici první rok prezidenta Petra Pavla ve funkci?
Petr Pavel při slavnostním uvítání u příležitosti setkání prezidentů V4

Plus

Před rokem se začala na Pražském hradě psát nová kapitola. Po dvou veteránech zdejší polistopadové politiky, kteří vládli ze sídla českých králů 20 let, se ujal funkce nováček na zdejší scéně, vysloužilý generál Petr Pavel.
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Před rokem se začala na Pražském hradě psát nová kapitola. Po dvou veteránech zdejší polistopadové politiky, kteří vládli ze sídla českých králů. 20 let se ujal funkce nováček na zdejší scéně, vysloužilý generál Petr Pavel. Profiloval se v mnohém jako negace svých předchůdců. Podle svých slov chtěl vrátit úřadu důstojnost. Být prezidentem aktivním, nikoli aktivistickým. Za tu dobu měl na stole několik stěžejních zákonů, výrazně promluvil do složení Ústavního soudu, jmenoval generály, vyznamenával, jezdil na motorce, kanoe, skateboardu a absolvoval řadu cest po zdejších krajích i za hranicemi. Já vítám ve vysílání předsedkyni PS a vládní TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. Dobrý den. Dobré ráno. A jejího kolegu, místopředsedou sněmovny a hnutí ANO Karla Havlíčka. Vítejte i vy.

  • Dobré ráno vám i paní předsedkyně.

  • Jaká je paní předsedkyně, podle vás bilance prvního roku vládnutí prezidenta Petra Pavla?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají