Ranní interview

Z Hongkongu do českého vězení. „Většina pašeráků netuší, že jim může hrozit i trest smrti“

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Ranní interview

Z Hongkongu do českého vězení. „Většina pašeráků netuší, že jim může hrozit i trest smrti“
drogy

Radiožurnál

Po 5 letech se z vězení v Hongkongu do Česka vrátil 74letý penzista Vladimír Švec. Odsouzen byl na 27 let za pašování kokainu, zbytek trestu si musí odpykat v české věznici. Jaké typy lidí si obchodníci pro převoz drog vybírají? „Základní princip kurýrní přepravy nelegálních návykových látek je pestrost,“ tvrdí ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. Kolik Čechů je v zahraničí odsouzených za pašování drog? Poslechněte si rozhovor.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Po pěti letech se ve vězení z Hongkongu vrátil do Česka čtyřiasedmdesátiletý penzista Vladimír Švec. Odsouzený byl na 20 let za pašování kokainu z Brazílie. Zbytek trestu si musí odpykat v české věznici. Švec je prvním vězněm, který byl vrácen do Česka na základě mezinárodní smlouvy s Hongkongem. Není jediným Čechem odsouzeným zahraničí za pašování drog. A teď jsme ve spojení s Jakubem Frydrychem z národní protidrogové centrály. Dobrý den.

  • Pěkné ráno. Kolik Čechů odsouzených v zahraničí za pašování drog se povedlo dostat domů do českého vězení?

  • To není úplně záležitost Policie ČR, to je záležitost ministerstva zahraničních věcí. V té základní rovině. A my o všech občanech ČR, kteří si vykonávají trest v různých zemích na světě, samozřejmě nevíme, protože to je podmíněno tím, jestli oni si to přejí, aby aby to jejich domovský stát věděl a také pokud vyvíjejí nějaké aktivity pro to, aby k výkonu toho trestu došlo, došlo v ČR.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají