Ranní interview

Sněmovna projedná schválení zastropování cen energií. „Je to klíčové řešení,“ zdůrazňuje Markéta Pekarová Adamová

Ranní interview

Sněmovna projedná schválení zastropování cen energií. „Je to klíčové řešení,“ zdůrazňuje Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová na sjezdu ODS.

Radiožurnál

Koalice chce v pátek schvalovat ve zrychleném režimu návrhy na řešení vysokých cen energií. V podvečer přijdou na řadu dvě mimořádné schůze iniciované opozicí. „Naším řešením je zastropování cen. To znamená, že všem zlevníme energie a dodavatelé budou mít povinnost do měsíce přepočítat i zálohy. Pokud už někdo dostal faktury se zálohami, které jsou třikrát čtyřikrát vyšší, i on se bude moci spolehnout na to, že velkou část peněz ušetří,“ říká Markéta Pekarová Adamová z TOP09.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S vámi ranní Radiožurnál. Je pátek. Hned tři schůze právě dnes čekají poslance. První z nich, která začne dopoledne, tak tu svolala koalice. Chce schvalovat ve zrychleném režimu návrhy na řešení vysokých cen energií. Koalice chce energetické zákony rovnou poslat do Senátu, který by o nich mělo rozhodnout už příští úterý. V podvečer. Pak přijdou na řadu dvě mimořádné schůze, které iniciovala opozice. První k sociálním dopadům krize na obyvatele dalších sociálním předlohám hnutí ANO. Naším hostem je teď předsedkyně PS Markéta Pekarová Adamová z TOP 09. Dobré ráno.

  • Dobrý den vám i posluchačům.

  • Proč jsou všechny schůze svolané na jeden den?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají