Ranní interview

Klimeš: Ukázalo se, že spolupráce Spolu má v určitých volbách smysl. Babiš měl oči pro pláč

Ranní interview

Klimeš: Ukázalo se, že spolupráce Spolu má v určitých volbách smysl. Babiš měl oči pro pláč
Volby, ilustrační foto

Radiožurnál

Senátní volby po jejich druhém kole nakonec, navzdory ostré kampani hnutí ANO v Jihlavě, ovládly strany koalice Spolu. Zvítězila ODS se ziskem osmi mandátů, následovali lidovci se sedmi senátorskými křesli a pak TOP 09 se třemi. Tři nové zástupce bude mít v horní komoře taky hnutí ANO, a to i přesto, že mělo ve druhém kole nejvíc kandidátů. Výsledky senátních voleb rozebíráme s komentátorem Davidem Klimešem.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Senátní volby po jejich druhém kole nakonec navzdory ostré kampaně hnutí ANO v Jihlavě ovládly strany koalice spolu. Zvítězila ODS se ziskem osmi mandátů, následovali lidovci se sedmi senátorskými křesly a potom TOP 09 se 3 3. Nové zástupce bude mít v horní komoře také hnutí ANO. A to i přesto, že mělo ve druhém kole nejvíc kandidátů. Výsledky senátních voleb teď rozebereme s komentátorem Davidem Klimešem. Dobrý den. Dobrý den. ODS na mandáty vyhrála. Díky čemu hlavně nepochybně se ukázalo, že ta spolupráce spolu má v určitých typu typu voleb smysl. A určitě senátní volby, kde víme, že je velmi nízká účast. Je potřeba být disciplinovaný, najít konsensuálního kandidáta, tak je přesně to, co svědčí právě té spolupráci spolu. Sám jste říkal, že nejvíce postupujících bylo. Ano, ale nakonec Andrej Babiš měl z toho oči pro pláč, protože skutečně prvním kole jeden kandidát, druhém kole jenom dva kandidáti zvolení.

  • Ano. Sám Andrej Babiš tedy řekl, že hnutí ANO senátní volby prohrálo.

  • Proč? Hlavně nepochybně to nebyli kandidáti, kteří dokáží oslovit široké spektrum. A také ta sázka, určitě to posluchači slyšeli na to, že to bude referendum o vládě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají