Ranní interview

Deficit bude asi vyšší než 270 miliard. Bylo by rozumné, aby došlo k úpravě daní, navrhuje člen NERV

Ranní interview

Deficit bude asi vyšší než 270 miliard. Bylo by rozumné, aby došlo k úpravě daní, navrhuje člen NERV
Petr Janský, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)

Radiožurnál

Vláda projedná schodek státního rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí zatím počítá s deficitem 270 miliard korun. Ministr Zbyněk Stanjura (ODS) ale připouští, že by to mohlo být i víc, a to kvůli výdajům spojeným se zvyšováním důchodů nebo s energetickou krizí. Rezort financí ale zároveň počítá s tím, že některá ministerstva budou muset šetřit. „Úpravy rozpočtu nejspíš nejsou zdaleka poslední,“ potvrzuje člen Národní ekonomické rady vlády Petr Janský.
Petr Král

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Schodek státního rozpočtu pro příští rok. Tak přesně to dnes bude řešit vláda a ministerstvo financí zatím počítá s deficitem 270 miliard. Ministr financí Stanjura z ODS ovšem připouští, že by to mohlo být víc, a to kvůli výdajům spojeným se zvyšováním důchodů anebo s energetickou krizí. Resort financí ale zároveň počítá také s tím, že některá ministerstva budou muset šetřit. Detaily teď s Petrem Jánským, členem Národní ekonomické rady vlády. Dobrý den.

  • Dobrý den. Dobré ráno vám i všem posluchačům.

  • Povězte, je reálné, že by i při těch rostoucích výdajích mohl stát příští rok hospodařit se schodkem 270 miliard?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají