Radioporadna

Zkuste si připravit větvičkové čaje bylinkářky Radky Svatošové! Stimulují imunitu a prosvětlí mysl

Radioporadna

Zkuste si připravit větvičkové čaje bylinkářky Radky Svatošové! Stimulují imunitu a prosvětlí mysl
Čaj, to je pohlazení na těle i na duši

Hradec Králové

Bylinková radioporadna. Už máte tendence přimhuřovat oči proti slunci a nasávat vzduch, který voní jarem? Těšíme se na jarní zelenání, pučení a jásání. Ve studiu vítám bylinkářku Radku Svatošovou, která nám s tím těšením určitě velmi ráda pomůže.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Panuje tady rádio. Poradna. Ta dnešní bude bylinkové Pavle Kindernayové. Zve k poslechu. No protože už máte ten den, se určitě také přimhuřovat oči proti slunci, nasát vzduch, který voní jarem. Těšíme se na to zelenání, bučení, jásání. Naproti mně už bylinkářka Radka Svatošová, která nám dnes tím i těšením určitě velmi ráda pomůže. Radko, ráda vás vidím. Dobré dopoledne.

  • Krásné dopoledne. Děkuji za pozvání a zdravím všechny posluchačky a posluchači. No, nikdy nechodíte s prázdnou. Takže náš stůl už zaskládán. Tak začněme, co to tady máme. Po cestě k nám se zdá, že jste nasbírala klacíky a pak je nelámala do skleničky.

  • No, skoro to tak vypadá, ale ty klacíky jsem napřed musela usušit. Dneska. To na ten sběr ideální není. Já jsem původně chtěla ještě nasbírat něco na zahrádce, ale prší a prší. O to víc bude všechno zelenější. Tedy v té skleničce jsou opravdu větvičky. Jsou to nadrobno nastříhané větvičky jasanu. A přinesla jsem i proto, že jsem chtěla zmínit, že teď je ten správný čas si udělat třeba i zásoby sušených větviček, které jsou výborné na větvičku. V ČR je, a to nejen jasan, ale i spousta zahradních stromů a keřů. Takto můžeme zpracovat a udělat si chutné čaje.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají