Radioporadna

Svůj domov. Lidé vybírají mezi drahou hypotékou a drahým nájmem. Co doručuje finanční poradkyně?

Radioporadna

Svůj domov. Lidé vybírají mezi drahou hypotékou a drahým nájmem. Co doručuje finanční poradkyně?
Tereza Matoušková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

V naší radioporadně vítám finanční poradkyni Terezu Matouškovou. Jako téma jsme dnes zvolili hypotéky a všechno kolem nich. Jak to teď vypadá na trhu s nemovitostmi? Jak se pohybují ceny? Nemovitosti zlevňují nebo zdražují?
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ve studiu ČRo Hradec Králové teď už vítám finanční poradkyni Terezu Matouškovou. Dobré dopoledne.

  • Dobré dopoledne. Díky za pozvání. Dnes máme téma hypotéky a vše kolem a nejdřív pojďme udělat takový souhrn. Takový přehled, jak to teď vůbec vypadá na trhu s nemovitostmi? Jak se pohybují ceny nemovitosti? Zlevňují, zdražují. Jeden čas, taky jsme tady o tom ostatně mluvili, nebyla situace vůbec růžová a pro lidi bylo těžké sehnat nějaké bydlení. Na to, že hypotéku. Jak to vypadá teď?

  • Ceny nemovitostí určitě zlevnily a záleží na daném okrese, jak moc chceme. V Hradci v Hradci králové z nemovitostí zlevnily 10 až 15 % průměru oproti roku 2021, což z toho dělají dobrou dobu pro nákup nemovitosti nyní nicméně třeba v Praze ty nemovitosti zas tolik nezlevnily. Anebo nějaké specifické lokality, třeba velký panelový sídliště na kraji Prahy, ale jako celek to zas tolik dal nešlo, protože tam je pořád velká poptávka.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají