Radioporadna

Otevřít dveře neznámé osobě představuje vždy riziko, nedělejte to, doporučuje policejní preventista

Radioporadna

Otevřít dveře neznámé osobě představuje vždy riziko, nedělejte to, doporučuje policejní preventista
Miroslav Kucej ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Hostem radioporadny je Mgr. Miroslav Kucej z Oddělení prevence a kriminality Městské policie v Hradci Králové. Městská policie totiž velmi často a pravidelně pořádá různé kurzy a přednášky týkající se prevence i zásad bezpečného chování, a to nejen pro seniory. 
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A s kým si dnes budeme povídat i 12 minut po 11. hodině. A ve studiu ČRo Hradec Králové už je Miroslav Kucej z oddělení prevence kriminality Městské policie v Hradci Králové. Dobré dopoledne.

  • Dobré dopoledne vám i posluchačům. A posluchači i od nás vědí, že vy jako městská policie velmi často a pravidelně pořádáte různé kurzy, různé přednášky, které se týkají prevence, zásad bezpečného chování, a to asi nejen seniorů, ale my se dnes budeme věnovat hlavně jim, protože jak známo, tak jsou důvěřiví podvodníci toho často umí zneužívat. Ale budeme se bavit nejen o podvodnících. Které třeba hlavní body máte připravené pro ty přednášky?

  • Hlavní body. My to nazýváme akademii seniorů. To se pořádá každoročně, už to takovou tradicí u nás. Ta témata hlavní jsou bezpečné chování, to jsou vlastně veškeré ty zásady tak třech oblastech. To znamená domácí bezpečnost, bezpečnost seniora venku, ale i bezpečnost v on-line prostoru nebo kyberbezpečnost. Jak chcete dále? Je to první pomoc pro seniory, ta je velmi zajímavá. Určitě by mohl zajímat někoho i historie a kompetence městské policie. Je velký zájem i o finanční gramotnost a samozřejmě obecně bezpečnost silničního provozu. Nazýváme toto téma cyklus senioři v dopravě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají