Radioporadna

Oříšek, šiška a makovička. Adventní výzdobou symbolizujeme těšení se na jaro a zárodek nového života

Radioporadna

Oříšek, šiška a makovička. Adventní výzdobou symbolizujeme těšení se na jaro a zárodek nového života
Šišky, oříšky nebo i šípky představují na adventním věnci zakuklená přání

Hradec Králové

Pustíme se do zahradničení a do péče o nejrůznější rostliny. Podíváme se také na adventní výzdobu našich domovů. Protože hostem naší rozhlasové radioporadny je zahradní rádce František Hlubocký.
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • No a my už se teď jdeme pustit ve vysílání ČRo Hradec Králové do zahradničení, do péče o různé rostliny, protože naším hostem je zahradník František Hlubocký. Vítejte. Dobré do poledne. Dobré dopoledne. A zrovna nám to tak pěkně vyšlo, že čtvrtého prosince sešli jsme se na Barboru, takže si vlastně dneska podle tradice můžeme uříznout Barborky. Má to být Větvička přímo z ovocného.

  • Stromu není zcela nutné. No a speciálně už i v současné době v současných bytech třeba třešně nebo tak hůř dokvétají, protože je suchý vzduch, takže tak, jak si je dáme do té vody, je dobře i my třeba, já nevím, do rána ještě celé namočené, aby se pořádně napili. Speciálně dneska mrzne, tak aby v té studené vodě přišli k sobě. Ale mají rády vlhký vzduch. Bývalo to dřív těch kuchyních někde poblíž sporáku, kde se vařilo, vařilo se hodně. Takže bod vzduch vlhčí. Tak pozor na to. Tak možná třeba do koupelny. Je pravda, že zase tyto větvičky nepotřebují světlo. Můžou být klidně potmě, že ano. Ale hlavně teplota je zhruba těch 20 stupňů. A co ne i vlhčí vzduch. Anebo aspoň chodit a prosit je nějakou fixírkou. Klidně té koupelně, aby nám nevadila, že budeme cákat vodu někde.

  • Zahrady máme zachumelené, tak se pojďme věnovat tomu, co můžeme doma. No a teď je adventní čas, adventní období, kdy samozřejmě rádi si to doma hezky zdobíme. Tak, jak se to líbí vám, protože kdo teď je nervózní, že nemá vlastně co dělat rukama v hlíně venku to nejde, tak si může vázat různé větvičky, dělat různé dekorace.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají