Radioporadna

Kakost jako bylinka na lásku. Harmonizuje, zklidňuje a působí hlavně na ženy jako jemné afrodiziakum

Radioporadna

Kakost jako bylinka na lásku. Harmonizuje, zklidňuje a působí hlavně na ženy jako jemné afrodiziakum
Radka Svatošová ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

K lásce vás v tomto období rozhodně nemusí zvát jen hrdliččin hlas. Co takhle vůně bylin? Někdo může tvrdit, že to nefunguje, že jsou to lidové povídačky, ale i kdyby na tom jenom trošku něco bylo, tak myslím, že je fajn to vyzkoušet. I proto jsme pozvali do radioporadny bylinkářku Radku Svatošovou.
Pavla Kindernayová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • K lásce v tomto období rozhodně nemusí zvát jen hrdliččin hlas. Co takto vůně bylin? Někdo může tvrdit, že to nefunguje, že jsou to lidové povídačky, ale i kdyby na tom jenom trošku něco bylo, tak myslím, že je fajn to vyzkoušet. A i proto jsme pozvali bylinkářku Radku Svatošovou. Vítejte. Dobré dopoledne. Krásné dopoledne. Působí na vás tento májový čas velmi velmi, protože ta příroda je teďka živá, plná energie. Opravdu už je všechno probuzené, všichni v tom rozpuku, všechno to o ní zpívají ptáci. A když do toho ještě svítí sluníčko, tak co si budeme povídat, je to nejlepší tonikum na světě.

  • Já myslím, že to působí úplně na všechny, že se lidé víc usmívají. Byliny přitom byli po staletí spojované nejen s léčivými účinky, ale i s tou čarodějnou mocí. Tak v antice třeba lidé věřili, že obyčejný kmín dokáže v nápoji lásky připoutat milovanou osobu. Potřebovalo jste toho někdy zkoušet nějaké nápoje, když tomu tak rozumíte? Tak připoutat si někoho nebo něco.

  • Já si myslím, že připoutávat se nikoho není dobře. Že spolu mají být lidé prostě proto, že to tak cítí a že chtějí. A jakmile je v tom nějaký takový nátlak a manipulace, tak i to čarování, tak to není ideální. Ale pravda je, že nějaké ty nápoje na lásku jsem zkoušela. Občas tím experimentuji. Třeba na to i dojde za chviličku řeč.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají