Radioporadna

Anděl strážný aneb SOS tlačítko a tísňová péče. To je nepřetržitá pomoc lidem v celé České republice

Radioporadna

Anděl strážný aneb SOS tlačítko a tísňová péče. To je nepřetržitá pomoc lidem v celé České republice
Irena Třešňáková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Hostem naší radioporadny je Ing. Irena Třešňáková, provozní ředitelka sociální služby tísňové péče Anděl strážný z.ú. Chceme vám tuto službu představit a vysvětlit, jak funguje. Pro koho konkrétně je tato služba určena a jak si ji můžete pořídit. 
Jana Kudyvejsová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte stále ČRo Hradec Králové, protože teď už je skoro 13 minut po 11. hodině, tak opět v našem studiu přivítáme hosta dalšího hosta tento týden. Dnes je to Ing. Irena Třešňáková, provozní ředitelka sociální služby tísňové péče Anděl strážný. Dobré dopoledne. Dobré poledne vám i posluchačům. A my právě chceme tuto službu představit. Chceme říct, jak funguje, pro koho je určena, jak si můžete pořídit a vysvětlit všechno toto okolo, protože když jsme se domlouvali, tak vlastně i vaše kolegyně říkala, že přestože jste tady už nějakých 12 let, tak vám připadá, že mnoho lidí vůbec neví, že by si tímto způsobem mohli zjednodušit život. Je to ta?

  • Je to tak. Fungujeme od roku 2011 a i přesto ta osvěta o tísňové péči je hodně malá, a tak my se snažíme vlastně všemožnými cestami to zvrátit, aby o naší službě vědělo co nejvíce lidí a co nejvíce lidem pomohla.

  • Anděl strážný, to už samo o sobě je výstižný název. A vy opravdu nabízíte takovou službu, že nás může strážit SOS tlačítko. To znamená, pojďme tedy představit vůbec vaší službu a jestli se jedná jenom prioritně hlavně o to to SOS tlačítko nebo i o nějaké další služby?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají