Pro a proti

Víc než polovina LGBT osob u nás se setkala s verbálním či fyzickým násilím. Změňme trestní zákoník, žádá právnička Kalibová. Přísnější tresty extremisty ke změně chování nepovedou, tvrdí poslanec Major

Pro a proti

Víc než polovina LGBT osob u nás se setkala s verbálním či fyzickým násilím. Změňme trestní zákoník, žádá právnička Kalibová. Přísnější tresty extremisty ke změně chování nepovedou, tvrdí poslanec Major
Průvod na podporu LGBT komunity

Plus

Dvacítka lidskoprávních organizací vyzývá českou vládu a parlament, aby kvůli vraždě gayů v Bratislavě přijali opatření na zlepšení ochrany LGBT+ lidí v České republice.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Ve středu se na Václavském náměstí v Praze uskuteční veřejné shromáždění proti nenávisti. Jde o uctění památky obětí střeleckého útoku v Bratislavě a o vzpomínku na všechny oběti předsudečně motivovaných útoků. Zároveň shromáždění podporuje otevřenou výzvu 23 lidskoprávních organizací české vládě a parlamentu, které žádají, aby politici přijali konkrétní opatření na zlepšení ochrany LGBT + lidí v ČR. Za svobodu a bezpečí pro všechny lidi včetně LGBT + komunity demonstrovali u nás už v pátek stovky lidí při pochodu od pražského Rudolfina ke slovenskému velvyslanectví v Bubenči. To, jak daleko má česká společnost k tomu, aby byla skutečně respektující vůči sexuálním menšinám, vyšetřuje a stíhá policie dostatečně zločiny z nenávisti vůči queer lidem? A je kvůli prevenci homofobních a transportní útoků potřeba změnit § trestního i občanského zákoníku?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už tady ve studiu vítám advokátku, ředitelku organizace i justici a která se zabývá monitoringem předsudečného násilí u nás Kláru Kalibovou. Dobrý den. Dobrý den. A po telefonních linkách zdravím poslance ODS, člena sněmovního bezpečnostního výboru, právníka Martina Majora. Dobrý den i vám. Dobrý den z Olomouce. Tak poprosím o stručnou odpověď na úvod probereme detaily podrobněji. Paní Kalibová, je u nás právní ochrana LGBT + lidí dostatečná, nebo by se měla zlepšit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají