Pro a proti

Velvyslanec v Moskvě? Ano, říká senátor Fischer. Uvedení může zneužít ruská propaganda, obává se exministr Petříček

Pro a proti

Velvyslanec v Moskvě? Ano, říká senátor Fischer. Uvedení může zneužít ruská propaganda, obává se exministr Petříček
Řeka Moskva a Kreml

Plus

Vláda nedávno odvolala dosavadního velvyslance v Moskvě. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) nebo ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti) by Česko mělo post znovu obsadit. Jiný pohled mají poradci prezidenta, kteří nepokládají za vhodné, aby Česko posílalo do Moskvy nového šéfa ambasády uprostřed války na Ukrajině.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Se bude Lukáš Matoška. Česko by podle premiéra Petra Fialy z ODS mělo mít svého velvyslance v Moskvě. Vláda nedávno odvolala toho dosavadního, který však úřad vedl už jen oficiálně proto, že se před časem vrátil do Prahy. Stejný názor jako Fiala zastává i ministr zahraničních věcí Jan Lipavský z Pirátů.

  • Na novém velvyslanci intenzivně pracujeme a věřím tomu, že se jednoho dne nový velvyslanec i ČR v Moskvě opět opět objeví.

  • Jak se zdá, jiný pohled mají lidé z okolí prezidenta Petra Pavla by, z jehož podpisu se jmenování velvyslance neobejde. Jeho poradci nepokládají za vhodné, aby Česko posílalo do Moskvy nového šéfa ambasády uprostřed války na Ukrajině, radí by s tím počkali. Je v zájmu Česka, aby teď měl velvyslance v Rusku? Pro a proti.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají