Pro a proti

Ursula von der Leyenová v čele Komise? Bez ní přijde bolení hlavy, říká novinář Palata. EU stagnuje, oponuje komentátorka Zlámalová

Pro a proti

Ursula von der Leyenová v čele Komise? Bez ní přijde bolení hlavy, říká novinář Palata. EU stagnuje, oponuje komentátorka Zlámalová
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová odevzdává svůj hlas během voleb do Evropského parlamentu v německém Burgdorfu u Hannoveru.

Plus

Hlasy do Evropského parlamentu jsou sečteny, jednání o frakcích teprve začínají. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová potvrdila, že chce obhájit svůj post, o kterém budou v nejbližších dnech rozhodovat lídři členských států a Evropský parlament. Zaslouží si dalších pět let v čele Evropské komise? V pořadu Pro a proti odpovídá hlavní komentátorka Czech News Center Lenka Zlámalová a evropský editor Deníku a komentátor Luboš Palata.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Hlasy do Evropského parlamentu jsou sečteny. Jednání o frakcích.

  • Teprve začíná, co my chceme Fin a jak by ne. Hudeček a celou dobu jsem pracovala tvrdě na tom, abych vytvořila širokou a efektivní většinu proevropských sil, a proto budeme oslovovat velké politické rodiny, které se spojily do jedné platformy, to je s ND a ringu, se kterými jsme posledních pět let dobře spolupracovali.

  • Tolik slova předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové a také potvrdila, že hodlá obhájit svůj post, o němž v nejbližších dnech budou rozhodovat lídři členských států a Evropský parlament. Zaslouží si Ursula von der Leyenová dalších pět let v čele Evropské komise? Nebo by měla skončit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají