Pro a proti

Ukončení unijní pomoci Palestině by bylo silné gesto, tvrdí Zahradil. Riskujeme další konflikt, oponuje Peksa

Pro a proti

Ukončení unijní pomoci Palestině by bylo silné gesto, tvrdí Zahradil. Riskujeme další konflikt, oponuje Peksa
Vojáci odnáší těla obětí v kibucu Kfar Aza, kde podle zpravodajského webu The Times of Israel Hamás v sobotu zavraždil 70 izraelských civilistů.

Plus

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell po jednání s ministry zahraničí řekl, že by bylo chybou přestat podporovat palestinskou samosprávu. Řada politiků s tím ale nesouhlasí. Měla by EU humanitární pomoc přerušit? „Podpora Izraele by nebyla jen rétorická, ale i reálná,“ míní Jan Zahradil z ODS. „Toto není válka Izraele proti Palestině. Toto je válka civilizovaných lidí proti teroristům,“ argumentuje Mikuláš Peksa, předseda Evropské pirátské strany.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Má EU nadále pomáhat finančně Palestincům, anebo vraždění, kterého se dopustili teroristé z Hamasu? Všechno mění. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell po jednání s ministry zahraničí řekl, že by bylo chybou přestat podporovat palestinskou samosprávu. Řada politiků s tím ale nesouhlasí. Část z nich je přinejmenším pro pozastavení plateb, jiná část tvrdí, že odříznutí od pomoci by mohlo radikalizovat i ty Palestince, kteří zabíjení Izraelců neschvalují. Na základě čeho by se měli Evropané rozhodovat? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou dva europoslanci. Mikuláš Peksa z české Pirátské strany. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají