Pro a proti

Prohibice se vždy otočí proti lidem. Je to krutý sociální experiment, který nikdy nefungoval, říká Vobořil

Pro a proti

Prohibice se vždy otočí proti lidem. Je to krutý sociální experiment, který nikdy nefungoval, říká Vobořil
Marihuana v cigaretovém papíru

Plus

Měl by být u nás prodej a užívání marihuany za přísných podmínek legální? Návrh zákona vypracoval národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil ve spolupráci s Piráty. Podle nových pravidel by bylo možné samo pěstování, vznik konopných klubů a stanovení modelu licencovaných výrobců, distributorů a prodejců. Vznik paragrafovaného znění zákona ale problematizují lidovci. Je důvod se marihuany obávat, nebo by legalizace přinesla větší benefity než prohibice?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Měl by být u nás prodej a užívání marihuany za přísných podmínek legální? Návrh zákona vypracoval národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil ve spolupráci s Piráty. Podle nových pravidel by bylo možné samo pěstování, vznik konopných klubů a stanovení modelu licencovaných výrobců, distributorů a prodejců. Další krok k regulovanému trhu s THC. Vznik paragrafovaného znění zákona ale problematizují lidovci, kteří záměr odmítají. Je důvod se marihuany obávat, nebo by legalizace přinesla větší benefity než prohibice?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už do Brna zdravím národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila. Dobrý den.

Více z pořadu