Pro a proti

Politici lžou a tvrdí něco jiného než klimatologové. Zbytečně děsí lidi, říká komentátor Schmarcz. Na klimatickou krizi je ale třeba upozorňovat, oponuje europoslanec Peksa

Pro a proti

Politici lžou a tvrdí něco jiného než klimatologové. Zbytečně děsí lidi, říká komentátor Schmarcz. Na klimatickou krizi je ale třeba upozorňovat, oponuje europoslanec Peksa
Klimatické hodiny na Letné odpočítávají čas na záchranu planety.

Plus

V Praze na Letné dotikaly obří klimatické hodiny, které dva týdny ukazovaly, kolik času zbývá na zastavení nezvratných změn klimatu. Praha tak stejně jako New York, Soul, Berlín nebo Glasgow upozorňovala na závažnost tématu klimatické krize. „Je dobře, že byly tyto hodiny v Praze. V Česku se to nebere moc vážně,“ míní europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). „Ničemu to nepomůže. Lidi to zbytečně děsí,“ nesouhlasí komentátor serveru Info.cz Martin Schmarcz. 
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pondělí dotikaly na pražské Letné klimatické hodiny, které po 14 dní ukazovaly, kolik času zbývá na zastavení nezvratných změn klimatu. Praha tak stejně jako například New York, Soul, Berlín nebo Glasgow měla tuto časomíru, aby upozornila na závažnost tématu klimatické krize. Na Letné ji nechal umístit uskupení občanských iniciativ festival svobody s povolením hlavního města Prahy i městské části Praha sedm. Jde o adekvátní a vhodnou připomínku, že je nejvyšší čas konat razantní kroky proti oteplování planety? Nebo jsou hodiny alarmy s typickým nástrojem, který ve veřejnosti šíří paniku? Mohou přispět k věcné diskusi o boji s klimatickou změnou, nebo ji naopak bych uchylují a zkreslují. A proti Karolíny Koubové.

  • A já už do diskuse zvu předsedu Evropské pirátské strany, europoslance Mikuláše Peksu. Dobrý den. Dobrý den vám i posluchačům. A zdravím také svého druhého hosta, komentátora serveru info.cz Martina Švarce. Dobrý den.

  • Hezké dopoledne vám i posluchačům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají