Pro a proti

Pellegrini přijíždí srovnat chyby naší vlády, míní Zaorálek. Návštěva je očekávané gesto, říká Káčer

Pro a proti

Pellegrini přijíždí srovnat chyby naší vlády, míní Zaorálek. Návštěva je očekávané gesto, říká Káčer
Předseda slovenského parlamentu Peter Pellegrini na návštěvě Poslanecké sněmovny ČR

Plus

Slovenský prezident Peter Pellegrini jako první zemi ve funkci navštíví Česko. Naváže tak na tradici, která byla znamením nejlepších sousedských vztahů. Druhým symbolem pak byla společná jednání obou vlád, ta ovšem v březnu přerušila česká strana. Může návštěva vztahy usmířit? V Pro a proti diskutují bývalý slovenský ministr zahraničí Rastislav Káčer a bývalý šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (SOCDEM).
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Bude to určitě důležitý moment, který přinese zklidnění možná do trochu napjatější ho vztahu, řekl ministr zahraničí Jan Lipavský k zítřejší návštěvě Petra Pellegriniho v Praze. Slovenský prezident tak jako první zemi ve své funkci navštíví Česko a naváže tak na tradici, která byla znamením nejlepších sousedských vztahů k druhým symbolem pak byla společná jednání obou vlád. Ta ovšem v březnu přerušila česká strana kvůli rozdílným názorům na klíčová témata zahraniční politiky. Je načase tuto třešinku jako mezivládních konzultacích mluví politici i diplomaté. Vrátit na dort vzájemných česko-slovenských vztahů. A co v tomto ohledu může přinést zítřejší návštěva Petra Pellegriniho?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je bývalý ministr zahraničí ČR, sociální demokrat Lubomír Zaorálek. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu