Pro a proti

Ohrožují Orbán a Le Penová jednotu EU? Žádná jednota v postoji k Ukrajině není, namítá Vondra z ODS

Pro a proti

Ohrožují Orbán a Le Penová jednotu EU? Žádná jednota v postoji k Ukrajině není, namítá Vondra z ODS
Marine Le Penová a Viktor Orbán

Plus

V prvním kole francouzských prezidentských voleb uspěla současná hlava státu Emmanuel Macron, aby se v kole druhém utkal s Marine Le Penovou, která navzdory otevřeným kontaktů s Vladimirem Putinem získala hlasy víc než 8 milionů Francouzů. Nakolik by její vítězství ohrozilo jednotu Evropy? Europoslanci Markéta Gregorová (Piráti) a Alexandr Vondra (ODS) si ale nemyslí, že Le Penová vyhraje – postoj Evropské unie k ruskému agresorovi se podle nich nezmění.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A proti dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Teď jsem připraven vytvořit něco nového a naslouchat všem lidem, kterým jde o úspěch Francie, prohlásil vítěz prvního kola francouzských prezidentských voleb Emmanuel Macron. Do druhého kola boje o Elysejský palác postoupil s Marine Le Penovou, která navzdory svým otevřeným kontaktům s Vladimirem Putinem získala hlasy od zhruba 8109000 Francouzů. Odhady do druhého kola sice favorizují Macrona, zároveň ale ukazují na velmi těsné klání a to, že Le Penová dokázala významně posílit. Jak takové výsledky hodnotit? Vede se na pozadí války na Ukrajině ještě také souboj demokracie s autokracií? O čem svědčí v tomto zápase nedávné jasné vítězství Viktora Orbána v Maďarsku a vzestup popularity Marine Le Penové? Vydrží jednotný evropský postoj i nadále?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Zdravím své dva hosty. Jsou jimi europoslankyně Markéta Gregorová z Pirátské strany. Vítejte, dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají