Pro a proti

Nepotřebujeme začít očkovat v lékárnách, lékaři stíhají. O vakcíny ale není zájem, tvrdí vakcinolog Chlíbek

Pro a proti

Nepotřebujeme začít očkovat v lékárnách, lékaři stíhají. O vakcíny ale není zájem, tvrdí vakcinolog Chlíbek
Očkování, covid, vakcinace, vakcína, ilustrační

Plus

Měli by lékárníci a stomatologové pomoci s očkováním proti covidu a proti chřipce? Pomohl by tento krok k větší proočkovanosti populace, nebo by naopak zmenšil důvěru ve vakcinaci?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Karolínou Koubovou. Dobré dopoledne. Poslanci zdravotního výboru přerušili projednávání novely zákona o ochraně veřejného zdraví, která by umožnila očkování i v lékárnách a ordinacích stomatologů. Vrátit by se k ní měli znovu na podzim. Původně návrh reagoval na covidovou epidemii. Lékárníci ale nyní chtějí, aby mohli očkovat i proti chřipce. Proti tomu se ohradil i odborné společnosti vakcinolog a epidemiolog. U praktiků, pediatrů či gynekologů je nebo není potřeba měnit český systém. Očkování pomohlo. Pomohlo by imunizaci populace, kdyby se lidé mohli očkovat i v lékárnách a u zubaře, vedl by takový krok zásadnější proočkovanosti populace proti chřipce i COVIDu-19, nebo by naopak ohrozil důvěru veřejnosti ve vakcinaci?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Mými hosty jsou předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. Zdravím vás do našeho přenosového vozu. Dobrý den. Dobrý den. A zdravím. Tak já to po telefonních linkách viceprezidenta České lékárnické komory Martina Kopeckého. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají