Pro a proti

Kvůli ekologům čekají města na obchvat i 20 let, říká poradce premiéra. Není to odpovědnost ekologů, ale politiků, oponuje novinář

Pro a proti

Kvůli ekologům čekají města na obchvat i 20 let, říká poradce premiéra. Není to odpovědnost ekologů, ale politiků, oponuje novinář
Pražský okruh (ilustrační foto)

Plus

Šéfové českých firem varují, že strategické investice brzdí povolovací procesy, které posuzují dopady na životní prostředí a kulturní památky. Premiérův ekonomický poradce Štěpán Křeček těmto argumentům rozumí. „Musíme ekonomiku posunout na nový stupeň, k vyšší přidané hodnotě. A to bude znamenat i novou výstavbu,“ říká. „Bez ochrany kulturního dědictví a životního prostředí budou budoucnost a životní úroveň velice bídné,“ míní novinář Michal Komárek ze serveru Seznam Zprávy.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Šéfové českých firem varují, že pokud vláda neudělá klíčové změny, tak naší ekonomice ujede vlak. Nelíbí se jim třeba dlouhé povolovací procesy. U klíčových projektů by je nejradši zrušili. Premiérův poradce Štěpán Křeček, jak řekl serveru seznam zprávy, českým firmám rozumí.

  • Jejich výzvu ještě podpořil tvrzením, že naši ekonomiku brzdí ekologové a památkáři, přičemž nejhorší roli při stavebních řízeních podle Křečka sehrávají archeologové. Ti se vůči takovému hodnocení už vymezili. Svoje pobouření dali najevo v otevřeném dopise premiéru Fialovi. Má premiérův poradce Křeček pravdu, když tvrdí, že péče o kulturní a přírodní dědictví někdy brzdí náš ekonomický rozvoj. Nebo se mýlí a je jedině dobře, že jsou nastaveny určité mantinely pro a proti Lukáše Matošky.

  • A našimi hosty jsou právě zmíněný ekonomický poradce premiéra. A taky hlavní ekonom ve společnosti BH security si Štěpán Křeček. Dobrý den, vítejte v našem studiu. Kras.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají