Pro a proti

Jsem proti vojenské službě v jakékoliv podobě, tvrdí Růžička z ANO. Debata je na začátku, brání návrh koaliční poslanec

Pro a proti

Jsem proti vojenské službě v jakékoliv podobě, tvrdí Růžička z ANO. Debata je na začátku, brání návrh koaliční poslanec
Čeští vojáci v Mali

Plus

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky Karel Řehka minulý týden znovu zvedl otázku obnovení vojenské služby. Zároveň připustil, že v budoucnosti bude muset Česko začít uvažovat o její nové formě, ať už povinné, nebo dobrovolné. Je potřeba takto posílit zálohy, nebo se stačí spolehnout na profesionální armádu, aktivní zálohy a především na naše členství v NATO? 
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Děkuji za slovo. Dobré dopoledne. Dávalo by i kvůli současné bezpečnostní situaci v Evropě smysl zavedení vojenské služby v Česku? Tuto otázku minulý týden znovu zvedl náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka, když připustil v rozhovoru pro iROZHLAS, že v budoucnosti bude muset ČR začít uvažovat o nějaké nové formě vojenské služby, ať už povinné nebo dobrovolné. Je to potřeba takto posílit zálohy, nebo se stačí spolehnout na profesionální armádu, aktivní zálohy a především na naše členství v NATO?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je poslanec hnutí ANO, místopředseda sněmovního výboru pro obranu Pavel Růžička. Děkuji, že jste přišel osobně. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají