Pro a proti

Jestli bude vláda takhle pokračovat dál, hrozí fatální radikalizace společnosti, říká Středula

Pro a proti

Jestli bude vláda takhle pokračovat dál, hrozí fatální radikalizace společnosti, říká Středula
Protestní stávka odborů proti krokům vlády

Plus

Spolek Učitelská platforma obviňuje vedení odborů, že zneužilo pondělní stávku kantorů pro svůj prospěch. „Demonstrace na Malostranském náměstí o školství nebyla skoro vůbec. Protestovalo se proti věcem, které nevíme, zda můžeme nebo chceme změnit,“ vysvětluje členka vedení spolku Jana Servusová. Šéf odborů Josef Středula zneužití stávky odmítá. „Učitelská platforma není odborovou organizací. O stávce rozhodla ČMKOS ve spolupráci se školskými odbory,“ říká.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Organizacím zastupujícím zájmy kantorů a dalších pracovníků ve školství se v pondělí podařilo zorganizovat rozsáhlou stávku. Kromě škol se stávkovalo i jinde a na Malostranském náměstí v Praze se konala také odborářská demonstrace. Hned ve stejný den se ale ozval spolek Učitelská platforma s tím, že kategoricky nesouhlasí s vyzněním tohoto protestu a distancuje se od některých řečníků, například bloger a vystupujícího pod pseudonymem Vidlák, spojovaného s dezinformační scénou. Zneužili odbory pondělní stát.

  • Učitelů pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou Jan a Serbusová, členka výkonného výboru Učitelské platformy, ředitelka ZŠ Bystřice. Dobrý den. Dobrý den. A Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají