Pro a proti

Hokej v létě? Klidně! Omezování nás nezachrání, říká komentátor. Přemýšlejme nad udržitelností, nabádá aktivistka

Pro a proti

Hokej v létě? Klidně! Omezování nás nezachrání, říká komentátor. Přemýšlejme nad udržitelností, nabádá aktivistka
Druhý den mistrovství světa v hokeji zakončili čeští hokejisté výhrou nad Nory

Plus

Teplota venku vysoko nad 20 °C a uvnitř haly se prohání pár desítek hokejistů na bruslích. Jen na samotném stadionu tisíce lidí sledují, jak jim to jde. Lední hokej má v České republice dlouhou tradici a zájem diváků o letošní mistrovství světa je toho důkazem. Zároveň je příležitostí otevřít otázku ekologických dopadů akcí velkého rozměru.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Teplota venku vysoko nad 20 °C a uvnitř haly se prohání pár desítek milionářů na bruslích. Jen v samotné hale 1000 lidí sledují, jak jim to jde. Lední hokej má v ČR dlouhou tradici a zájem diváků o letošní MS je toho důkazem. Je ale udržitelné provozovat právě tento sport v době klimatické změny?

  • Pro a proti.

  • Hosty dnešního pro a proti jsou vedoucí klimatické kampaně Greenpeace Miriam Macurová. Dobrý den. Dobrý den. A komentátor serveru info.cz a CNN Prima News Martin Schmarcz. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají