Pro a proti

Hlas vědy musí u očkování dostat přednost před hlasem politické menšiny, míní sociolog Jiří Přibáň

Pro a proti

Hlas vědy musí u očkování dostat přednost před hlasem politické menšiny, míní sociolog Jiří Přibáň
Jiří Přibáň

Plus

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) do konce týdne vydá vyhlášku, která nařídí povinné očkování pro všechny nad 60 let a vybrané profese. „Za mne toto očkování jako povinné zavést nelze,“ říká advokát a předseda Institutu práva a občanských svobod Pro Libertate Tomáš Nielsen. „Pokud se situace bude dramaticky zhoršovat, je to opatření nezbytné a odůvodnitelné,“ oponuje právník a sociolog z Univerzity v britském Cardiffu Jiří Přibáň.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hře. Do konce týdne má podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha vyjít ve Sbírce zákonů ministerská vyhláška, která nařídí povinné očkování proti COVIDu pro lidi starší 60 let a pro některé profese. Povinné očkování proti COVIDu chce zavést Rakousko a pro některé profese i další evropské státy. Mohou vlády v rámci boje proti pandemii omezit svobody lidí? Za jakých okolností a v jaké míře a obstojí i z hlediska lidských práv a svobod povinné očkování proti COVIDu?

  • Pro a proti.

  • Dnešními hosty pro a proti jsou prof. práva působící na univerzitě v Cardiffu Jiří Přibáň. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají