Pro a proti

Demonstraci odborů chápu jako součást Středulovy prezidentské kampaně, míní ministr Jurečka. Kdo kandiduje na prezidenta, se nemusí vzdát všech občanských práv, argumentuje odborář Samek

Pro a proti

Demonstraci odborů chápu jako součást Středulovy prezidentské kampaně, míní ministr Jurečka. Kdo kandiduje na prezidenta, se nemusí vzdát všech občanských práv, argumentuje odborář Samek
Josef Středula na shromáždění odborářů Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) s názvem Proti chudobě

Plus

Pět minut po dvanácté. Tak nazvaly odbory demonstraci, kterou svolaly na 8. října a která má přimět vládu k opatřením proti drahotě. „Nedává smysl svolávat demonstraci v situaci, kdy vláda jasně říká, že v průběhu příštího týdne bude informovat, jaké konkrétní kroky další pomoci, bude realizovat,“ říká vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). „Demonstrace smysl dává. Vláda opět jen říká, jaké kroky bude dělat,“ reaguje místopředseda ČMKOS Vít Samek.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pět minut po 12.. Tak nazvali odbory demonstraci, kterou pod vedením Josefa Středuly svolali na svém pondělním manifestačním mítinku proti chudobě. Do ulic se chystají osmého října. I samotným názvem chtějí dát vládě Petra Fialy najevo, že dostatečně a včas neřeší ekonomické problémy občanů. Podle vicepremiéra a ministra práce Mariana Jurečky z KDU-ČSL postrádá odborářská demonstrace v době, kdy vláda podpůrná opatření občanům chystá. Logiku je to tak? Nebo odbory i občané z nich, zhruba 70000 vyjádřilo svou nespokojenost v sobotu na Václavském náměstí. Čekali na pomoc od státu už příliš dlouho.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. A do sněmovního studia zdravím vicepremiéra, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, předsedu KDU-ČSL. Dobrý den. Dobrý den. Tak pánové, i když tyto diskusní pozice máme na úvod zřetelné, neodpustím si tu tradiční úvodní otázku. Má smysl, že odbory svolávají na říjen demonstraci, pane ministře?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají