Pro a proti

ČEZ má 150 miliard zisk z minulých let. Použijme je na pomoc s cenami energií, žádá Havlíček

Pro a proti

ČEZ má 150 miliard zisk z minulých let. Použijme je na pomoc s cenami energií, žádá Havlíček
Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu.

Plus

Vláda plánuje pomoci občanům s cenami energií formou dotace státu ve prospěch obchodníků s energiemi, kteří pak sníží zákazníkům účet nebo zálohy. Opozice ale kritizuje, že pomoc přichází pozdě a nebude stačit.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • PS schválila novelu energetického zákona, která vládě umožní zavádět úsporný tarifů energií pro domácnosti. Novelou se teď bude zabývat Senát. Opozice říká, že chystaná pomoc, která by se měla projevit během nadcházející topné sezony, přichází pozdě a nebude stačit. Podle vlády úsporný tarif začne v tu pravou chvíli, kdy domácnosti pomoc budou potřebovat. Bude se jednat o dotaci státu ve prospěch obchodníků s energiemi, kteří o tuto dotaci sníží zákazníkům účet nebo zálohy. Zvolila vláda správnou cestu, jak bojovat s drahými energiemi?

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

  • Našimi hosty jsou bývalý ministr průmyslu a obchodu, dnes místopředseda sněmovny a první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají