Portréty

Otakar Michl, kronikář českého undergroundu. Dobře poznal, kdy končí hudba a začíná „na mě už moc chlastu a keců“

Portréty

Otakar Michl, kronikář českého undergroundu. Dobře poznal, kdy končí hudba a začíná „na mě už moc chlastu a keců“
Otakar Michl

Plus

Před šestačtyřiceti lety se komunistický režim pokusil rozprášit český hudební underground. Nepovedlo se mu to – naopak přispěl ke vzniku Charty 77. Oba fenomény, underground a Chartu, propojuje hudebník a překladatel Otakar Michl, kterého v pořadu Portréty připomene hudební publicista Jaroslav Riedl.
David Hertl

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Být u všeho je skvělé, ale nestačí to, když o tom máte mluvit. Ještě je důležité si to všechno zapamatovat a po létech být schopen dát to do patřičných souvislostí. Kytarista, překladatel a programátor Otakar Michl byl u mnoha důležitých věcí, které se v 70. letech odehrály v českém undergroundu. A co je hlavní, dokázal na to po letech zavzpomínat a napsat pozoruhodnou knihu. Otakara Michla připomene v následujícím pořadu hudební publicista Jaroslav Frýdl. Spolu s ním je ve studiu a dobrý poslech přeje David Hertl.

  • Portréty.

  • A Jaroslava Rýdla ve studiu vítám. Hezký den. Dobrý den. Povídáme si o Otakaru Michlovi, o hudebníkovi. Tak určitě důležité bude začít třeba tím, kdy se tento člověk, narozený v lednu 949 vůbec poprvé, řekněme, přimotal k hudbě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají