Osobnost Plus

Unesení Izraelci jsou pro Hamás poslední pojistkou. Proto je jen tak nepropustí, říká novinář Šmigol

Osobnost Plus

Unesení Izraelci jsou pro Hamás poslední pojistkou. Proto je jen tak nepropustí, říká novinář Šmigol
Ondřej Šmigol

Plus

Válka na Blízkém východě rozhodně není Západem ani arabskými státy vnímána stejně. „Navíc Hamás nejspíš k žádné kapitulaci nesvolí, protože jsou to islamističtí teroristé, kteří mají úplně jiné hodnoty než my. Představa, že by se vzdali, pro ně příliš reálná není. Je potřeba hledat také hlubší důvody: od jejich staleté podezřívavosti až k nenávisti vůči Židům,“ popisuje novinář a historik Ondřej Šmigol z Echo24 v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Návrh na okamžité humanitární příměří v pásmu Gazy v Radě bezpečnosti OSN včera neprošel požadavek na okamžité a bezpodmínečné příměří bez dohody, která by od Hamasu vyžadovala propuštění rukojmích, trvalý mír nepřinese. Místo toho by to mohlo vést k prodloužení bojů mezi Hamasem a Izraelem, řekla americká velvyslankyně u OSN předtím, než USA tento alžírský návrh vetovaly. Je zajímavé, že nikdo nevyzývá velení Hamasu, aby kapitulovalo a tím obětem předešlo, napsal novinář a historik Ondřej Schmidt. Gól z Echo24 a týdeníku Echo. Můj dnešní host. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost. Plus.

  • Čím vy sám Ondřej, si vysvětlujete, že nikdo nevyzývá velení Hamasu, aby kapituloval?

Více z pořadu