Osobnost Plus

Unesené Izraelce nedrží ti, kteří vyjednávají o jejich propuštění, vysvětluje analytik Daniel

Osobnost Plus

Unesené Izraelce nedrží ti, kteří vyjednávají o jejich propuštění, vysvětluje analytik Daniel
Jan Daniel

Plus

Současná válka mezi teroristickou organizací Hamás a Izraelem je pro západní veřejnost méně pochopitelná, a tak na ulicích vyjadřují podporu jedné i druhé straně. Analytik a výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Jan Daniel v Osobnosti Plus vysvětluje: „Asi bych rozlišoval, jestli je západní veřejné mínění nakloněno pro Hamás jako takový, nebo jestli se staví proti obětem ze strany palestinských civilistů.“
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Mohli bychom propustit rukojmí. Jistě, ale jen pokud Izraelci přestanou bojovat, abychom je mohli předat Červenému kříži, řekl jeden z nejvýše postavených lidí v Hamasu, muž a Arabů Marsu, který dal rozhovor BBC. Ten samý muž v tom samém rozhovoru ovšem navzdory obrovskému množství důkazů tvrdí, že Hamas v Izraeli nezabíjel ženy ani děti, ani staré. Může. Začíná osobnost + s analytikem Blízkého východu Janem Danielem. Vítejte. Dobrý den.

  • Díky za pozvání. Dobrý den.

  • A hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají